سوالات متداول

در زیر به بخشی از سوالات متداول تجار پاسخ داده شده است

شرکت شما با کدام نوع از شرکت‌های تجاری آماده همکاری می باشد؟

شرکت جی بی اس با  شرکت هایی که قبلاً واردات نهاده های دامی را انجام داده‌اند یا شرایط واردات آن را جدیدا محیا کرده اند آماده همکاری و ارائه خدمات می باشدو  برای وارد کننده  این شرکت آمادگی ارائه پیش فاکتور های رسمی جهت ثبت سفارش و نامه های مورد نیاز برای تخصیص ارز و سایر امور را دارد و در بخش واردات این شرکت صرفاً با تامین کننده های آنهایی که تمایل دارند کالاهای خود را به بازار روسیه رسانده و در این بازار بزرگ عرضه نمایند به عنوان شریک تجاری آماده همکاری می باشد در ارتباط با بحث انتقال ارز و خدمات ارزی این شرکت با هر شرکتی که تخصیص ارز دارد و آماده انتقال ارز می باشد می تواند خدمات دهی نماید چه از مشتریان شرکت باشند و چه مشتریان سایر شرکت ها.

تضمین کیفیت کالای ارسال شده به چه شکلی است؟

با توجه به سابقه این شرکت در زمینه غلات و کالاهای اساسی خوشبختانه تا به امروز کالای بی کیفیت برای مشتریان خود ارائه نکرده است ولی با وجود با توجه به حساس بودن این موضوع این شرکت کنترل کیفیت کالا را از مبدا زیر نظر گرفته و با نمونه گیری های کالا در مبدا چنانکه با آنالیزهای استاندارد ایران مطابقت داشته باشد اقدام به خرید و ارسال کالا به بنادر می نماید و در بنادر نیز قبل از ورود کالا به بندر کیفیت کالاها را بررسی می نماید اجازه تخلیه در بندر را ساده می نماید و در هنگام بارگیری به کشتی شرکت نیک با ارسال نماینده خود در زمان بارگیری کیفیت کمی و کیفی کالا را به عهده می‌گیرد و این شرکت مسئولیت کالا به روی عرشه کشتی را به عهده دارد و تا این مرحله پاسخگویی همه مسئولیت های خود می باشد.

مدت زمان انجام ثبت سفارش در ایران چند روز است؟

مدت زمان انجام ثبت سفارش بسته به هر شرکت و مدارک مثبته ارائه آن شرکت  وابسته است از طرفی تعداد روزهای تعطیل تاثیر گذار می باشد. ولی به طور کلی نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد.

مراحل خرید نهاده های دامی به چه شکلی است؟

هر شرکتی  پس از اینکه تصمیم گرفت نهاده‌های دامی یا سایر کالا ها را  وارد نماید بعد از مذاکرات صورت گرفته تصمیم به همکاری با این مجموعه را بگیرد می بایستی با ارائه کپی کارت بازرگانی، آدرس دقیق، شماره تلفن تماس و آدرس الکترونیکی خود پیش فاکتور دریافت نماید بعد از انجام مراحل ثبت سفارش و دریافت تخصیص ارز از نهادهای مرتبط می توانند برای انتقال ارز از خدمات های این شرکت بهره مند شود و در نهایت خرید خود را انجام دهد.

فصل برداشت جو و ذرت در روسیه چه ماهی است؟

با توجه به گستردگی و وسعت جغرافیای روسیه فصل برداشت محصولات غله با توجه به آب و هوای مناطق متغیر است ولی به صورت کلی در استان های جنوبی بایند استاپر آپو کراسنادار برداشت محصولات زودتر انجام می شود هر چقدر به مناطق شمالی حرکت کنیم زمان برداشت با تغییر تاخیر خواهد بود رضا زمان برداشت محصول از اوایل خرداد ماه در روسیه شروع می شود و تا اواخر شهریور ادامه دارد.

نحوه محاسبه قیمت ها به چه شکلی است؟

 قیمت های شرکتی جی بی اس  بر اساس نرخ  روز و در نظر گرفتن پارامترهای تاثیرگذار نازلترین قیمت  با حداقل سود  می باشد پارامترهای تاثیر گذار :قیمت خود کالا ،قیمت حمل و نقل و قیمت تبدیل ارز منظور نرخ برابری از ارز می باشد.

برای نوسانات قیمت چه پیشنهاداتی وجود دارد؟

با توجه به اینکه قیمت تحویل کالا به ایران بسته به شرایط از جمله فصل برداشت ،کالا قیمت، کرایه کشتی و برابری کورس ارز تغییر می کند ،این شرکت نمی تواند قیمت خود را بیش از یک هفته فیکس و ثابت نماید لذا با توجه به اینکه این شرکت خود را شریک تجاری مشتریان خود می‌داند با توجه ظرفیت تخصیص ارز کشور حداکثر قیمت  که نهاد های مربوطه مجاز می دانند  را در پیش فاکتور ها لحاظ می کند و بعد از انجام مراحل ثبت سفارش و تخصیص ارز در روز معامله قیمت یک بار دیگر با خریدار  مذاکره و تعیین می گردد و در صورت مابه التفاوت  اندازه قیمت تعیین شده کالا در اختیار خریدار گذاشته می شود  یا مابه التفاوت بعد از کسر تمامی هزینه ها عودت داده یا دریافت  میشود.

چه مدت زمان لازم است برای تخصیص ارز؟

مدت زمان لازم برای تخصیص ارز برای هر کالایی بسته به مجوزهایی که اخذه شده و ثبت سفارش صورت پذیرفته شده و موجودی ارز بانک مرکزی وابسته می‌باشد.

چند روز زمان لازم است تا پول به روسیه برسد؟

مدت زمان لازم برای انتقال ارز به کشور روسیه حداقل ۷ روز کاری می باشد تا ۱۴ روز کاری زمان بر میباشد.

کرایه کشتی ها در چه ماه هایی تغییر پیدا میکند؟

با توجه به بررسی نرخ کرایه کشتی  در سه ساله اخیر نرخ کرایه کشتی از ماه اول  سال میلادی تا ماه چهارم روند نزولی دارد و از ماه چهارم تا ماه ششم روند ثابت دارد و از ماه ششم تا ماه یازدهم روند صعودی دارد و در ماه دوازدهم روند نزولی دارد به تفسیر دیگر قیمت کشتی ها از اول سال میلادی به دلیل روند افزایشی  دمای آب و هوا که منجر به آب شدن یخ رودخانه ولگا باز  میشود و امکان تردد کشتی های که در دریای سیاه در فعالیت هستند در رودخانه ولگا و دریای خزر مهیا می شود و نرخ کرایه کشتی ها روند نزولی پیدا می‌کنند و در ماه چهارم  تا ششم به دلیل کاهش تقاضا نرخ کرایه کشتی ثابت می ماند و در ماههای ششم تا یازدهم به دلیل افزایش تقاضا و همچنین به دلیل برداشت کالا در در استان های شمالی افزایش پیدا میکند و در ماه آخر سال به دلیل تعطیلات آخر سال روند نزولی به خود می گیرد البته این تفسیر از نظر کارشناسی این شرکت می باشد و ممکن است به دلایل زیادی این تفسیر با واقعیت مغایرت داشته باشد.

در کشور روسیه با چه بانک هایی می توان کار کرد؟

در حال حاضر در کشور روسیه به دلیل تحریم هایی که علیه ایران اتفاق افتاده بیشتر بانک ها با شرکت هایی که مدیران شان ایرانی هستند تمایل به همکاری ندارند ولی با این همه ازبر بانک و میر بیزینس بانک همکاری خود را صرفاً برای ارزهای یورو و روبل با شرکت ها را ادامه می دهد.

پس از انتقال ارز چند روز طول می‌کشد تا کالا بارگیری شود؟

بعد از رسیدن  ارز به روسیه این شرکت ظرف مدت ۷ الی ۱۴ روز بارگیری کالا را انجام داده و با ارائه اسناد مثبت  به خریدار و ارسال کالا به ایران را انجام می دهد.

مدت زمان بارگیری چند روز است؟

با توجه به قراردادهای کشتیرانی مدت زمان بارگیری بدون جریمه در قراردادها حداکثر ۳ روز می باشد ولی این شرکت با توجه به اینکه  با بنادری مجهز قرارداد دارد امکان بارگیری کل کشتی به ظرفیت ۳۰۰۰ تن در ۲۴ ساعت را دارا می باشد.

چقدر زمان میبرد تا کشتی از بندر آستاراخان به بندر امیرآباد یا انزلی برسد؟

مدت زمان  طول سفر یک کشتی در حالت عادی از بنادر آستاراخان به بنادر شمالی ایران ۳ تا ۴ روز می باشد از بنادر ولگاگراد مدت زمان طول سفر یک کشتی در حالت عادی ۵ تا ۶ روز می باشد و در سایر موارد به میزان مسافت خط و شرایط جوی بستگی دارد.

شرکت های بازرسی در روسیه کدام هستند؟

شرکت های بازرسی که مورد تایید کشور ایران می باشد انگشت شمار می باشد لذا این شرکت با شرکت نیک همکاری دارد و تمامی اسناد بازرسی از این شرکت اخذ می شود.

سوال دیگری دارید؟

همین الان آماده جوابگویی به شما هستیم.

ارتباط با ما